FSSF GPS Distance challenge All-time tulokset

FSSF SUP GPS Distance Challenge All-time, 10km, miehet

sij.NimiAikapvm.PaikkaOlosuhteetLauta
1.Lauri Palmroth1:02:0615.6.2020Lempäälä, HiidenvuolleTyyntäStarboard Sprint 14x22
1.Thomas Fagerström1:02:0619.6.2020Saimaa/Savitaipale1-2 m/s, pieniä aaltojaSIC Maui RS 2020 14x21.5
3.Vlad Saveliev1:02:573.6.2020KangasalaSuperSonic AllWater 2020 14'x24"
4.Tomas Lelovits1:04:3714.6.2020Uusikaupunkituuli 1-3 m/sF-One All Water 14'x23.5"
5.Petri Mikkonen1:05:0920.7.2020Linlokaakkoistuuli 2-3 m/sFanatic Strike carbon 14x21.5
6.Jari Laine1:05:3513.7.2020Saimaa/Ruokolahti0-3m/s, tasaistaStarboard Sprint 14'x22"
7.Jussi Pekkarinen1:08:412.7.2020Espoo/Pitkäjärvituuli 1-2 m/sStarboard Sprint 14’0’x22"
8.Jussi Palva1:08:4227.6.2020Päijänne, SysmäTuulta, porottava aurinkoSIC RS 14'x26"
9.Janne Laine1:11:2714.7.2020Isojärvi, Pomarkku1 m/s vasta-/myötätuuli, pientä aaltoaStarboard Allstar 14’x24.5”
10.Sami Laakkonen1:17:3326.7.2020Espoo/Bodomjärvilänsituulta 5 m/sShark iSUP Race 14'x25"
11.Timo Mattila1:18:0226.7.2020Hamina3 m/s vasta/sivutuultaStarboard Allstar 14'x23,5"

FSSF GPS Distance Challenge All-time, Miehet, 5km

Sij.NimiAikaPvmPaikkaOlosuhteetLauta
1.Thomas Fagerström30:2619.8.2020Espoo/BodomjärviTyyntäSIC RS 14'x23"
2.Jari Laine30:3413.7.2018Söderkulla/Sipoonjoki1 m/s, tasaista2018 Starboard Sprint 14'x23"
3.Lauri Palmroth30:475.8.2018Ruovesi/Pappilanlahti2m/s myötä/vasta2018 Starboard Sprint 14'x25"
4.Vlad Saveliev31:1730.5.2020Tampere/KaukajärviAqua Inc. SuperSonic AllWater 14x24
5.Lauri Palmroth31:4012.5.2020Lempäälä/Hiidenvuolle3 m/s vasta/myötäStarboard Sprint 14x22
6.Petri Mikkonen33:175.7..2020Niittylampi, Kirkkonummietelätuuli 2 m/sFanatic Strike carbon 14x21.5
7.Juha Soikkeli33:3128.6.2020TuusulanjärviItätuuli 0-4 m/sStarboard Allstar 14x23
8.Antti Haikka34:0325.5.2020Orivesi/Längelmävesi0-1 m/s, tasaistaStarboard Sprint 14x23
9.Jussi Palva34:1010.6.2020Pihlajasaari-Viinakupu, Helsinki0-2 m/s myötä/vasta, veneiden aaltojaSIC Maui RS 14x26
10.Jari Laine36:1217.5.2020Sipoo/Sipoonlahti0-2 m/s, tasaista 2020 Starboard Sprint 14x22
11.Janne Laine37:1420.6.2020Pomarkku/Isojärvi
TyyntäRed Elite 14’ pumpattava
12.Timo Mattila37:205.7..2020Hamina, Vilniemi
1,5 m/s vastatuultaStarboard Allstar 14x23,5 kova lauta
13.Marko Sander40:495.7.2020Tuusulanjärvi4 m/s, pientä choppiaStarboard Allstar 14x26, pumpattava lauta

FSSF GPS Distance challenge All-time, 1km, miehet

Sij.NimiAikaPvmPaikkaOlosuhteetLauta
1.Lauri Palmroth5:481.6.2020Lempäälä/Kirkkolahti2 m/s, vasta/myötäStarboard Sprint 14'x22"
2. Vlad Saveliev5:5416.6.2020Tampere/Kaukajärvi1-2 m/sAqua Inc. SuperSonic AllWater 2020 14'x23"
3.Thomas Fagerström5:5718.6.2020Saimaa/Savitaipale1-2 m/s myötä/vasta, ei aaltoja2020 SIC RS 14x21.5
4.Petri Mikkonen6:1128.7.2020Niittylampi/Kirkkonummi1-2 m/s myötä/vastaFanatic Strike Carbon 14x21.5
5.Jari Laine6:1312.7.2020Saimaa/Ruokolahti0-1m/s, tasaista2020 Starboard Sprint 14'x22"
6.Tomas Lelovits6:192.6.2020Uusikaupunki5-7 m/s, vasta/myötä, pientä choppiaF-One All Water 14'x23.5"
7.Juha Soikkeli6:2121.6.2020Vantaanjoki0-1 m/s, tasaistaStarboard Allstar hybrid carbon 14'x23"
8.Janne Laine6:3011.7.2020Isojärvi/Pomarkku2 m/s vasta-/myötätuuli, lähes tyyni vesiStarboard Allstar 14’x24.5”
9.Jussi Palva6:329.6.2020Helsinki/Lapinlahti0-1 m/s myötä/vastaSIC Maui RS14'x26" kova lauta
10.Pauli Soikkeli6:3425.7.2020Tuusulanjärvi2-4 m/s lännestäStarboard Allwater hybridcarbon 14’x23''
10.Jussi Pekkarinen6:3411.7.2020Iisalmi/Porovesi0-1 m/s Starboard Sprint 14’x22"
11.Antti Haikka6:3522.6.2020Orivesi/Längelmävesi1-2 m/s, vasta/myötätuuliStarboard Sprint 14'x23"
12.Timo Mattila7:0929.7.2020HaminaTyyniStarboard Allstar 14”x23,5
13.Juha Korhonen7:2330.7.2020Mäntyharju/Kolsoppi1-2 m/s tasaista ja järvi tyyniFanatic Strike Carbon 14x25
14.Nicolas V. Flittner7:2518.7.2020SahajärviRed Paddle Co Elite 14', ilmatäytteinen
15.Marko Sander7:365.7.2020Tuusulanjärvi4 m/s, pientä choppiaStarboard Allstar 14x26, pumpattava lauta
16.Sami Peltola7:481.6.2020TampereTyyntä14,0 SIC Bullet v2
17.Marko Raittinen7:5728.6.2020Vähä Kausjärvi, LempääläMyötätuuli/vastatuuliAsenne Voyager, ilmatäytteinen
18.Jarkka Rantanen8:2625.7.2020Vikmaninlahti, HämeenlinnaVesisade ja 3 metriä sekunnissa sivutuulta 17 astetta lämmintäSIC "Rahtilaiva" 14x28
19.Béla Pavelka8:2716.7.2020JyväskyläTyyniRed Paddle Co Voyager+ 13’2” x 30”, ilmatäytteinen
20.Jaakko Laine8:3714.7.2020Pomarkku/Isojärvi1 m/s vasta/ myötäRed Paddle Co Elite 14', ilmatäytteinen
21.Joona Lindholm8:5413.6.2020Sieravuori/Säkylän Pyhäjärvi2 m/s itätuuliOxbow retkilauta
22.Pasi Rahikka8:5525.5.2020Espoo/LaurinlahtiMistral Windsurfer LT
23.Janne Kolari9:132.6.2020Lappeenranta/Pien-Saimaa0-3 m/s tuultaAsenne Voyager ilmatäytteinen
24.Sami Listola9:5028.7.2020Janakkala4 m/s hieman sivuttainen tuuliShark touring 11,8 ”30
25.Auvo Kuusinen10:2428.7.2020Vähä Melkutin, LoppiLähes tyyniRed Paddle Ride 10,8
26.Timo Kuntsi10:4624.6.2020Iso Kallahti, HelsinkiLähes tyyntäBic Ace-Tech 10’6” kovakantinen

FSSF GPS Distance challenge All-time, Naiset, 10km

Sij.NimiAikaPvmPaikkaOlosuhteetLauta
1. Elle Laakso1:12:521.6.2020Sieravuori/Säkylän Pyhäjärvi3m/s pohjoistuulta, suhteellisen tasaista2019 SIC RS 14x21.5
2.Sara Sundell1:15:5225.7.2020Björnsund/ Parainen1-2 m/s2020 NSP Carolina 14 x 22,5
3.Isa Merikallio1:17:1126.5.2020Espoo/Koivusaari-Rysäkari1-2 m/s, tasaistaStarboard Allstar 14x23,5
4.Nina Aro1:17:1626.7.2020Karsturanta, Joutseno2-3 m/s myötä/vasta/sivu2020 SIC RS 14x24,5
5.Ritva Eskelinen1:25:2429.7.2020Mäntyharju/Haapaselkä-Pyhävesi1-4 m/s, melko tasaistaFanatic Strike Carbon 14x25
6.Nina Into2:14:0831.7.2020Ramfjorden, Tromssa, Norja2-3 m/s (myötä/vasta), viimeiset n. 1,5 km 5 m/s vastatuuli, 21 CStarboard Astro 11'6x30", ilmatäytteinen

FSSF GPS Distance challenge All-time, Naiset, 5km

Sij.NimiAikaPvmPaikkaOlosuhteetLauta
1.Elle Laakso35:1919.5.2020Sieravuori/Pyhäjärvi3-4 m/s, pieni sivutuuli, suhteellisen tasaistaSIC RS 14x21,5
2.Sara Sundell36:18 26.7.2020Björnsund/ Parainen2-3 m/sNSP Carolina 14x22,5
3.Isa Merikallio38:035.7.2020Espoo/Hanasaari3 m/s, melko tasaistaSIC Maui 14x21,5
4.Nina Aro38:558.6.2020Porvoo, Hamari, Haikkoonselkä4-5 m/s myötä-vasta2020 SIC RS 14x24,5
5.Tuuli Petäjä-Sirén39:5723.5.2020Nuuksio/Pitkäjärvi0-1 m/s, ei aaltoaNSP DC 12'6
6.Eeva Haartio41:4830.7.2020Espoo0-2 m/s, melko tasaista2018 SIC RS 14x23
7.Merle Nummert41:545.7.2020Tuusulanjärvi4 m/s, vasta/myötätuuli, pientä choppia Starboard Allstar 14x24,5, kova lauta
8.Jenna Laakso46:4715.6.2020Sieravuori2 m/s, tasainen2017 Naish 12’6x24
9.Ritva Eskelinen50:0417.7.2020Hirvilahti/Pohjois-Kallavesi0-1 m/sFanatic Ray Pure 12’6x27,5
10.Auli Mikkonen52:1030.7.2020Iniö, SaaristomeriLänsituuli 2 m/sFanatic Diamond Air touring 11’6x32
11.Heidi Hussa50:1429.7.2020Sysmä/Päijänne/Majutvesi2 m/sBic Sport Ace-Tec Wahine 10,6”x 31,5 (kova lauta)
12.Nina Into50:5124.6.2020Lahti, Kymijärvi2 m/s (myötä/vasta/sivu), viimeiset 1,5 km 4 m/s sivutuuli, 29 CStarboard Astro 11'6x30, ilmatäytteinen
13.Miira Ranta54:4519.6.2020Ruovesi/Pappilanlahti1-3 ms vasta/myötä 2016 Naish Javelin 14x28

FSSF GPS Distance challenge All-time, Naiset, 1km

Sij.NimiAikaPvmPaikkaOlosuhteetLauta
1.Elle Laakso6:4025.7.2020Sieravuori/Säkylän PyhäjärviSuhteellisen tasaistaSIC RS 14x21.5
2.Sara Sundell7:0330.7.2020Björnsund/Parainen1-2 m/sNSP Carolina 14x22,5
3. Isa Merikallio7:1520.7.2020Keilalahti, Espoo1 m/s myötä/vastatuulta2020 SIC RS 14x21,5
4.Ritva Eskelinen7:2630.7.2020Mäntyharju/Kolsoppi1-3 m/s, tasaista, osin pläkäFanatic Strike Carbon 14x25
5.Veera Hokka7.2825.7.2020Karsturanta, Joutseno4-5 m/s myötä/vasta 2020 SIC RS 14x24,5
6.Merle Nummert7:545.7.2020Tuusulanjärvi4 m/s, vasta/myötätuuli, pientä choppiaStarboard Allstar 14x24,5, kova lauta
7.Heljä-Viivi Unkila8:1625.7.2020Sieravuori/Säkylän Pyhäjärvitasainen/tuuli 1-2 m/s myötä-vastaBic C-tec 12’6 x 26
8.Jenna Laakso8:3313.6.2020Sieravuori/Säkylän Pyhäjärvi2 m/s itätuuli 2017 Naish 12’6x24
9.Eeva Haartio8:5223.5.2020Espoo3 m/s, myötä-/vastatuuli, ei aallokkoaBoga Typhoon 12’6 x 25,5 kova lauta
10.Venla Hokka9:0621.7.2020Karsturanta, Joutseno1-2 m/s myötä/vasta2020 SIC RS 14x24,5
11.Titta Keinänen9:0725.6.2020Sieravuori/Säkylän Pyhäjärvi2-3 m/s sivutuuliNaish 2017 12'6x24
12.Tytti Kuusi9:2831.7.2020Tuusulanjärvituuli 6 m/s ja jonkin verran aallokkoaAqua Design 11’’ ilmatäytteinen lauta
13.Emmi Prykäri9:3631.7.2020Säkylän PyhäjärviTuulinen, aallokkoNaish 12,6x24"
14.Heidi Hussa9:4026.7.2020Sysmä, Päijänteen Majutvesi1-2 m/sBic Sport Ace Tec Wahine 10’6”
15.Suvi Turpeinen9:4726.6.2020Vaskiluoto, VaasaTuuli 4 m/s, aurinkoistaAsenne Voyager ilmatäytteinen
16.Mia Talvasto9:4926.7.2020Matinkylänranta, Espoo
TyyniStarBoard Freeride Windsup 12’2”x30’’ kova lauta
17.Nina Into9:5013.6.2020Lahti/Kymijärvi4 m/s myötä/vasta, 23CStarboard Astro 11'6x30", ilmatäytteinen
18.Heli Mylly9:5822.6.2020Kajaani/OulujärviShark touring 12´2x34", ilmatäytteinen
19.Alina Janhonen10:0317.6.2020Sieravuori/Säkylän Pyhäjärvi2-3 m/sOxbow retkilauta
20.Anniina Alaluusua10:1629.7.2020JanakkalaLähes tyyniShark touring 11,8 ”30
21.Justiina Kavander10:2017.6.2020Sieravuori/Säkylän Pyhäjärvi2-3 m/sBIC 12'6x26
22.Ellisofia Laine10:3917.6.2020Sieravuori/Säkylän Pyhäjärvi2-3 m/s2018 SIC 12'6x23.5
23.Jenni Kuisma10:4131.7.2020Tampere5 m/s pohjoisesta, vastatuulipuuskia paluumatkalla, menomatkalla sivutuultaRed Paddle ride 10'6"
24.Sonja Soikkeli12:1427.7.2020Tuusulanjärvi1-2 m/s koillisestaNovenove 12’6"x30'' Ilmatäytteinen
25.Eeva Soikkeli13:2227.7.2020Tuusulanjärvi1-2 m/s koillisestaNovenove 12’6"x30'' Ilmatäytteinen
26.Katriina Jantunen14:0829.7.2020Kuopio/KallavesiLähes tyyniAlohaRed
27.Anu Pulkkinen16:4929.7.2020LittoistenjärviTuulista, aallokkoaRed Paddle Ride 10'6" x 32", ilmatäytteinen

FSSF GPS Distance challenge All-time, Pojat alle 16 vuotta, 1 km

Sij.NimiAikaPvmPaikkaOlosuhteetLauta
1.Ilari Palva7:4012.7.2020Keilalahti, Espookevyttä myötä- ja vastatuulta 0-3 m/sSic Maui RS 14x21,5
2.Ossian Londen9:2131.7.2020Peimari/ Parainen0-1 m/s Fanatic Ray 12,6 x 27,5
3.Sami Lelovits9:5731.7.2020Uusikaupunki6-8 m/s, vaihteleva suuntaMinion 11,2x20
4. Joa Laine16:4711.6.2020Ruokolahti/Saimaa0-3 m/s, sivutuuliStarboard 9'8"x32" Element

FSSF GPS Distance challenge All-time, Tytöt alle 16 vuotta, 1 km

Sij.NimiAikaPvmPaikkaOlosuhteetLauta
1.Siiri Hokka9.53 25.7.2020Karsturanta, Joutseno4-5 m/s myötä/vasta2015 Red Paddle Co 12’6″ Elite inflatable SUP
2.Kaisu Kallio10:4913.7.2020Sieravuori/Säkylän Pyhäjärvi3 m/s koillistuuliBIC 12'6x26
3.Moona Niemi11:2613.7.2020Sieravuori/Säkylän Pyhäjärvi2 m/s länsituuliBIC Ace-Tec Wing 11'0"
4.Elsa Oravakangas12:2313.7.2020Sieravuori/Säkylän Pyhäjärvi2 m/s länsituuliBIC 12'6x26
5.Saimi Toivola12:4913.7.2020Sieravuori/Säkylän Pyhäjärvi3 m/s koillistuuliBIC Ace-Tec Wing 11'0"
6.Mea Laine16:5812.6.2020Ruokolahti/Saimaa0-1 m/s, vasta/myötäAllen Junior Race 10'6x25", ilmatäytteinen