Kilpailutulokset 2019

Suomen Cupin pistetilanne 5 osakilpailun jälkeen (yht. 6 osakilpailua):

Miehet:

  1. Thomas Fagerström 3550
  2. Tomas Lelovits 3000
  3. Lauri Palmroth 2750
  4. Jari Laine 1425
  5. Juha Soikkeli 950
  6. Jonne Leppäniemi 400

Naiset:

  1. Elle Laakso 4000
  2. Ritva Eskelinen 1500
  3. Isa Merikallio 550

*****

Osakilpailutulokset 2019:

Finnish SUP Cup #5, Yyteri 27.7.2019

Kilpasarja 13,6 km, miehet:

  1. Tomas Lelovits    1:34:01 (muutama pieni harhailu reitillä)
  2. Thomas Fagerström    1:34:23
  3. Jari Laine    1:40:01
  4. Juha Soikkeli    1:41:54
  5. Jörg Bossack    1:42:25

Retkisarja 8,8 km, miehet:

  1. Janne Laine    1:31:57
  2. Timo Murro    1:33:00
  3. Georg Klüss    1:47:57 (meloi vahingossa ylimääräisen kierroksen)

Retkisarja 8,8 km, Naiset:

  1. Eeva Haartio    1:32:20
  2. Laura Puronaho    1:46:45
  3. Katja Harra    1:48:57

Juniorit, tytöt:

  1. Mea Laine

Juniorit, pojat:

  1. Benyam Bossack
  2. Sami Lelovits
  3. Urho Niemi

VII Sieravuori SUP Masters / Finnish SUP cup #4 , Sieravuori 20.7.2019

Elite Men 10,7 km

  1. Arvis Iljins    1:04:07
  2. Christian Andersen    1:04:21
  3. Tomas Lelovits    1:06:27
  4. Thomas Fagerström    1:08:30
  5. Ville Vihmari    1:24:15

Elite Women 10,7 km

  1. Julija Mihailova    1:15:56
  2. Elle Laakso    1:22:56

Open Men

  1. Jörg Bossack    0:37:12
  2. Georg Klüss    0:42:49
  3. Jarmo Rantala    0:46:46
  4. Jori Pihajoki    0:53:19

Open Women

  1. Sabine Klüss    0:51:20
  2. Katja Harra    0:54:29

U 16 Boys

  1. Akseli Rantala    0:16:42
  2. Elias Rantala    0:16:58

Girls U12

  1. Sofia Rahikka    0:19:22

Boys U12

  1. Benjam Bossack    0:14:58
  2. Sami Lelovits    0:21:13

Finnish SUP Cup 2019 #3, Aulanko 13.7.2019

Kilpasarja 13,5 km, miehet:

  1. Lauri Palmroth    1:28:58
  2. Thomas Fagerström    1:29:05
  3. Jari Laine    1:36:00
  4. Jonne Leppäniemi    2:25:40

Kilpasarja 13,5 km, naiset:

  1. Elle Laakso    1:49:04
  2. Ritva Eskelinen    1:59:41
  3. Isa Merikallio    1:59:55
  4. Jenna Laakso    2:25:40

Finnish SUP Cup 2019 #2, Gullö Runt 30.6.2019

Kilpasarja 19,3 km, miehet:

  1. Tomas Lelovits    2:08:05
  2. Lauri Palmroth    2:08:37
  3. Thomas Fagerström    2:10:50
  4. Jussi Pekkarinen    2:16:49
  5. Jari Laine    2:21:49

Kilpasarja 19,3 km, naiset:

  1. Elle Laakso    2:36:10

Retkisarja, 8 km:

  1. Eeva Haartio    1:18:39
  2. Kiira Vuorela    1:21:35
  3. Katja Harra    1:32:41

Finnish SUP Cup 2019 #1, Punelia 8.6.2019

Kilpasarja 13 km, miehet:

  1. Lauri Palmroth     1:27:35
  2. Thomas Fagerström    1:28:18
  3. Juha Soikkeli    1:34:05
  4. Jussi Pekkarinen    1:36:11

Kilpasarja 13 km, naiset:

  1. Elle Laakso    1:44:52
  2. Ritva Eskelinen    2:10:19

Retkisarja, 9,5 km:

  1. Jyrki Lehtinen    1:38:07
  2. Nina Aro    1:39:28
  3. Elina Heikkilä    1:41:07
  4. Karri Stevander     1:48:43
  5. Erkki Voivala    1:56:15
  6. Kiira Vuorela     1:58:42
  7. Eeva Haartio     1:59:12
  8. J-P Haapalahti     2:00:19
  9. Minna Haapalahti     DNF
  10. Päivi Kasurinen     DNF
  11. Katja Harra     DNF
  12. Liisa Hervonen     DNF