Kilpailutulokset 2020

Finnish SUP Cup 2020 -osakilpailutulokset:

Aulanko SUP, 18.7.2020, Hämeenlinna

Finnish SUP Cup / Distance Cupin osakilpailu

Naiset, 13,5 km:

  1. Elle Laakso, 1:44:30
  2. Emmi Prykäri, 1:49:40
  3. Sara Sundell, 1:50:06
  4. Nina Aro, 1:56:30
  5. Ritva Eskelinen, 2:22:45
  6. Katariina Makkonen, 2:39:55
  7. Kaija-Leena Karppinen, 2:40:20
  8. Pia Kurimo, 2:41:22

Miehet, 13,5 km:

  1. Tomas Lelovits, 1:28:12
  2. Lauri Palmroth, 1:30:01
  3. Thomas Fagerström, 1:30:35
  4. Jari Laine, 1:36:48
  5. Jussi Pekkarinen, 1:41:15
  6. Janne Laine, 1:44:06
  7. Timo Mattila, 1:49:55

Sieravuori SupMasters VIII: Long Distance Race (EuroTour), 4.7.2020, Sieravuori

Finnish SUP Cup / Distance Cupin osakilpailu

Elite Women, 11,2 km:

  1. Elle Laakso, 1:52:23.4
  2. Sara Sundell, 2:18:31.7
  3. Nina Aro, DNF
  4. Ritva Eskelinen, DNF

Elite Men, 11,2 km:

  1. Tomas Lelovits, 1:26:29.8
  2. Kristian Pilborg, 1:27:18.1
  3. Thomas Fagerström, 1:35:11.5
  4. Vladimir Saveliev, 1:35:59.5
  5. Jari Laine, 1:39:28.8
  6. Jussi Palva, 1:40:38.6
  7. Ville Vihmari, 1:42:05.9
  8. Janne Laine, 1:59:40.5
  9. Béla Pavelka, 2:06:37.8
  10. Juha Korhonen, 23:04.7
  11. Jarmo Rantala, DNF

Open Women, 4,7 km

  1. Sabine Klüss, 44:12.3
  2. Eeva Haartio, 51:37.0

Open Men, 4,7 km

  1. Elias Rantala, 42:51.5
  2. Dominic Rinkinen, 43:08.5
  3. Jori Klüss, 45:13.6
  4. Juha Korhonen, DNF

U16 Tytöt, 2,0 km

  1. Sofia Rahikka, 17:22.3

U16 Pojat, 2,0 km

  1. Ilari Palva, 15:11.8

U12 Pojat, 2,0 km

  1. Sami Lelovits, 17:37.7

Sieravuori SupMasters VIII: Midnight Sun Beach Race, 3.7.2020, Sieravuori

Finnish SUP Cup / Technical Race Cupin osakilpailu

Naiset:

  1. Elle Laakso, 18:38.0
  2. Sara Sundell, 19:09.2
  3. Nina Aro, 19:21.3
  4. Sabine Klüss, 20:46.2
  5. Ritva Eskelinen, 21:57.1
  6. Eeva Haartio, 22:37.9

Miehet:

  1. Tomas Lelovits, 16:05.6
  2. Thomas Fagerström, 16:21.5
  3. Jari Laine, 16:28.7
  4. Janne Laine, 18:31.6
  5. Jori Klüss, 20:45.4
  6. Juha Korhonen, 23:04.7
  7. Pasi Rahikka, 24:50.2

U16 Tytöt

  1. Sofia Rahikka, 24:02.2

U12 Pojat

  1. Sami Lelovits, 24:46.2

XLIII Gullö Runt, 29.6.2020, Tammisaari

Finnish SUP Cup / Distance Cupin osakilpailu

Naiset, 19,3 km:

  1. Elle Laakso, 02:41:58
  2. Nina Into, 03:57:37

Miehet, 19,3 km:

  1. Tomas Lelovits, 02:08:50
  2. Lauri Palmroth, 02:09:25
  3. Vladimir Saveliev, 02:12:30
  4. Thomas Fagerström, 02:17:14
  5. Jussi Pekkarinen, 02:27:11
  6. Alpo Tani, 02:52:28
  7. Timo Rauhansalo, 03:57:40

FSSF SUP Remote Race, 11.5.-31.7.2020

Finnish SUP Cup / Distance Cupin ja Technical Race Cupin osakilpailut

Kisa edelleen käynnissä, reaaliaikainen tuloslista täällä.

————————————————————————————

Vuoden 2019 tulokset